skip navigation

7th Grade ~ Schedules & Scores

 

 

 

MARCH 13 SCORES

 

 

 

 

 

 


 

APRIL 17 SCHEDULES

Altoona

Matches   Participants
     3   ALTOONA
     3   CAMERON
     3   DURAND
     3   OSCEOLA WHITE

Amery

Matches Participants
   3   AMERY
   3   AMERY WHITE
   3   HUDSON NAVY
   3   PRESCOTT

Eau Claire Fusion

Matches Participants
   3   BLOOMER
   4   CHIPPEWA FALLS CRUSH BLACK
   4   CHIPPEWA FALLS CRUSH RED
   3   CORNELL
   3   EAU CLAIRE FUSION BLUE
   4   EAU CLAIRE FUSION PURPLE
   3   LADYSMITH
   4   ST CROIX CENTRAL BLUE

Mosinee

Matches Participants
   3   AUBURNDALE
   3   LAKELAND
   3   MOSINEE BLACK
   3   MOSINEE PURPLE
   3   NEILLSVILLE RED
   3   NEILLSVILLE WHITE
   3   NORTHLAND PINES
   3   RIB LAKE

Sparta

Matches Participants
   3   COCHRANE-FOUNTAIN CITY
   3   GALE-ETTRICK-TREMPEALEAU
   3   LUTHER
   3   ONALASKA
   3   SPARTA GOLD
   3   SPARTA RED
   3   VIROQUA
   3   WHITEHALL

Spooner

Matches   Participants
     3   CHIPPEWA FALLS SPIRIT
     3   CLEAR LAKE
     3   MERRILL BLUE
     3   RICE LAKE
     3   RIVER FALLS
     3   SOMERSET BLACK
     3   SPOONER
     3   UNITY

 

Each team is responsible for contacting Tracie (tracie@gnbl.org) to confirm their weekly attendance (only one coach or contact from each team should confirm). 

In the past, schedules have been delayed due to teams not responding to the confirmation emails.  To avoid this, teams will have until the Wednesday prior to the meet at 10:00 p.m. to confirm (for the April 24 meets, April 14 is the deadline).  Thursday morning a quick reminder email will be sent, any team not responding to that final reminder by 4:00 p.m. on Thursday (April 15 for the April 24 meets) WILL BE REMOVED from the schedule for that date.

It is important when confirming your attendance that you include the grade, team name and host site (for example: “I’m confirming attendance for Bloomer 7th grade at the April 24 meet in Clear Lake”).

 

Covid Restrictions

 

Covid restrictions will be different for each host, based on their schools administrations policy.  They will be listed on the bottom schedule pages.  Below are the current restrictions for all hosts (they could change at any time).  These will be updated throughout the season.  

 

APRIL 24

Altoona

Matches   Participants
     3   ABBOTSFORD
     3   ALTOONA
     3   CHIPPEWA FALLS CRUSH BLACK
     3   CHIPPEWA FALLS CRUSH RED

Clear Lake

Matches   Participants
     3   AUBURNDALE
     3   BLOOMER
     3   CLEAR LAKE
     3   COCHRANE-FOUNTAIN CITY

Onalaska

Matches Participants
    4   GALE-ETTRICK-TREMPEALEAU
    3   LUTHER
    4   ONALASKA
    4   VIROQUA
    4   WESTBY

St. Croix Central

Matches Participants
    3   HAYWARD
    3   HUDSON NAVY
    3   HUDSON WHITE
    3   OSCEOLA GREEN
    3   OSCEOLA WHITE
    3   PRESCOTT
    3   ST CROIX CENTRAL BLACK
    3   ST CROIX CENTRAL BLUE

 

MAY 1

Somerset

Matches Participants
   3   OSCEOLA GREEN
   3   OSCEOLA WHITE
   3   RICE LAKE
   3   RIVER FALLS
   3   SOMERSET BLACK
   3   SOMERSET RED

Sparta

Matches Participants
   3   COCHRANE-FOUNTAIN CITY
   3   DURAND
   3   HOLMEN IMPACT BLACK
   3   HOLMEN IMPACT SILVER
   3   NEILLSVILLE RED
   3   SPARTA GOLD
   3   SPARTA RED
   3   VIROQUA

Spooner

Matches   Participants
     3   CHIPPEWA FALLS CRUSH BLACK
     3   CHIPPEWA FALLS CRUSH RED
     3   CHIPPEWA FALLS SPIRIT
     3   EAU CLAIRE FUSION BLUE
     3   HAYWARD
     3   RIB LAKE
     3   ST CROIX FALLS
     3   SPOONER

 

MAY 8

Amery

Matches Participants
   3   AMERY
   3   AMERY WHITE
   3   EAU CLAIRE FUSION BLUE
   3   GRANTSBURG

Baldwin-Woodville

Matches Participants
   4   BALDWIN-WOODVILLE BLACK
   4   BALDWIN-WOODVILLE RED
   4   CADOTT
   4   CHIPPEWA FALLS CRUSH BLACK
   3   EAU CLAIRE FUSION PURPLE
   3   HUDSON RAIDERS NAVY

Onalaska

Matches   Participants
   4   COCHRANE-FOUNTAIN CITY
   4   GALE-ETTRICK-TREMPEALEAU
   4   HOLMEN IMPACT BLACK
   4   HOLMEN IMPACT MAROON
   4   HOLMEN IMPACT SILVER
   4   ONALASKA
   4   SPARTA RED
   4   VIROQUA
   4   WESTBY
   4      WHITEHALL

St. Croix Central

Matches Participants
   3   HUDSON WHITE
   3   OSCEOLA GREEN
   3   RIVER FALLS
   3   ST CROIX CENTRAL BLACK
   3   ST CROIX CENTRAL BLUE
   3   ST CROIX FALLS
   3   SOMERSET BLACK
   3   SOMERSET RED

 

MAY 15

Eau Claire Fusion

Matches Participants
   3   CHIPPEWA FALLS SPIRIT
   3   EAU CLAIRE FUSION BLUE
   4   EAU CLAIRE FUSION PURPLE
   3   HUDSON WHITE
   3   OSCEOLA GREEN
   3   OSCEOLA WHITE
   3   RIVER FALLS
   4   ST CROIX CENTRAL BLUE
   4   SOMERSET BLACK

Northland Pines

Matches Participants
   3   MERRILL RED
   3   MOSINEE PURPLE
   3   NORTHLAND PINES
   3   RIB LAKE

St. Croix Falls

Matches   Participants
   3   HAYWARD
   3   HUDSON NAVY
   3   ST CROIX FALLS
   3   SOMERSET RED